Будь ласка або Реєстрація для створення постів і тем.

Ландшафтний заказник місцевого значення "Ковалівський яр" - урочище близько 16 гектар,  займає схили яру, що простягається з північного сходу на південний захід. Низом яру збігає невеличка річечка, що є притокою першого порядку річки Стугна.

Схили яру круті (від 30 до 80 градусів), поперечно еродовані, вкриті переважно степовою трав’янистою рослинністю, а на певних ділянках і деревостоями з тополі чорної, в’язу гладкого, верби білої. Важливо відмітити, що схили яру є непридатними для забудови і ведення сільського господарства, тому лише зрідка використовуються як пасовище.

Територія заказника є цінним острівним листяним лісом з добре збереженими екосистемами. Рослинність представлена триярусними угрупованнями неморального лісу. Флора урочища нараховує більш ніж 100 видів судинних рослин.

Деревний ярус представлений головним чином грабом з домішками клена гостролистого та дуба. В чарагниковому ярусі наявні ліщина та крушина. В трав’яному ярусі абсолютну більшість становлять типові неморали: копитняк європейський, фіалка дивна, ряст ущільнений, анемона жовтецева, маренка запашна, зірочник ланцетовидний.  Особливу цінність становлять популяції таких видів як проліска дволиста та ряст порожнолистий, що рекомендовані до внесення в Список видів рослин, що охороняються на території Київської області. Тваринний світ заказника досить різноманітний.

Навесні й восени в урочищі зупиняються на перепочинок мігруючі птахи, частина з яких занесена до Червоної книги України і охороняється згідно Боннської конвенції. Постійно тут гніздуються очеретянки, лиски, крижні, припутні, білогурки, бджолоїдки, куріпки сірої, перепілки. Велика кількість дрібних птахів приваблює хижих птахів — яструбів, канюків.

Територія дуже сприятлива для збереження популяцій лісових амфібій. Серед них жаба трав’яна та квакша звичайна, що внесені до Додатку ІІ Бернської конвенції. З плазунів тим самим документом охороняється веретільниця ламка. Із ссавців в урочищі поширені заєць сірий, миша жовтогорла та нориця підземна та цілий ряд рідкісних лісових видів кажанів.

На середині висоти зроблена копанка з чудовим видом на долину яру.

На території проектованого заказника протікає освячене джерело, вода якого вважається цілющою, у зв’язку з чим воно є дуже популярним місцем відпочинку місцевими мешканцями та туристами.