Будь ласка або Реєстрація для створення постів і тем.

Діденцеве провалля знаходиться на околицях села Велика Бугаївка, яке йменують ще Шиховщина, Український великий каньйон, Українська Швейцарія, Українська Ісландія, Казковий яр, Василкьівські карпати і все це через його унікальну, неповторну красу, яр належить до історико-етнографічного регіону Середнє Подніпров'я (Наддніпрянщина).

Село веде відлік історії з 1601 року, однак на його місці раніше були поселення ранньослов'янської черняхівської культури.
Назва провалля пов'язана з давніми слов'янами, що заселяли ці землі, мали свої поселення і займались господарством. Діденцем в ті часи називали земельне господарство близьких родичів.

Казковий Яр Васильків - представляє собою балку з численними прилеглими ярами глибиною до 10-15 метрів, що розділяє поруч розташовані фермерські угіддя, площа провалля сягає сотень гектарів і кожна частина зачаровує своєю красою. Діденцеве провалля, є складовою частиною типового для району яружно-балкового рельєфу.

 

 

Серед поля з’являються обриви з висотою схилів до 30 метрів, кручі. Також вражає колір трави навесні, вона неймовірно зеленого кольору, восени серед жовтої посохлої сіножаті стоять красуні зелені берези. Виникає відчуття, ніби ти дивишся на незвичайні краєвиди з кінотрилогії "Володар перснів" або ж перебуваєш у Новій Зеландії. Зачаровує своєю красою різнотрав’я, поширюючи в повітрі духмяні аромати чебрецю, материнки, безсмертника та інших цілющих трав. Навесні схили вкриває оксамитова зелень молодої трави, а восени яр – в позолоті, серед якої милують око красуні-берези. Козулі, зайці, лисиці, лосі, білки, дикі кабани та їх пернаті сусіди: жайворонки, солов’ї, щиглики - створюють надзвичайну атмосферу для відпочинку.

 

Поруч з проваллям встановлена дерев'яна скульптура, що зображає старослов'янського бога вітрів Стрибога. Його вважали покровителем мандрівників і купців. Скульптура розташована на зірці "Алатир", за слов'янською міфологією вона символізує око бога Рода, який зародив життя і з його подиху сам Стрибог народився.

 

У цій місцевості з давніх часів вирувало життя, адже саме тут проходив Чорний шлях — торгівельна розгалуджена магістраль, якою користувалися кочівники, перетинаючи Україну.

Це місце спокою, затишку та краси вабить до себе відпочивальників, художників, туристів, молодят для фото сесій та співаків, аби на фоні природної краси зняти черговий кліп, - усіх, хто хоче побути наодинці з природою і собою.

Загальна розгалуженість Діденцевого провалля становить ~7 кілометрів, а на його схилах добре збереглася степова рослинність. Такі провалля виникають внаслідок утворення карстових пустот. У цій місцевості поширені водорозчинні породи - гіпси, які взаємодіють з підземними водами, розчиняються та утворюються великі підземні порожнини. Влітку, особливу увагу на себе привертають "Зелені піраміди" - утворення у вигляді гір, які вкриті яскравими зеленими травами.